Maszyny rolnicze, które warto mieć w gospodarstwie - olszewski-maszyny.pl

Maszyny rolnicze, które warto mieć w gospodarstwie

  • Marzec 27, 2019
  • Posted By admin
  • <span>1</span> Comment

Prowadzisz swoje własne gospodarstwo rolne? Chcesz osiedlić się na wsi i zostać rolnikiem? Musisz więc wiedzieć, że do prowadzenia gospodarstwa konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednie maszyny rolnicze, bez których wiele prac jest niemożliwych do wykonania.

Prowadząc gospodarstwo rolne na pewno przyda Ci się urządzenie zwane ładowaczem czołowym. Jest to maszyna rolnicza, którą montuje się do ramy ciągnika rolniczego. Służy ona do ładowania i wyładowywania różnego rodzaju środków transportowych. Mowa tutaj na przykład o żwirze, piasku, wapnie, warzywach, ale też płynach, takich jak nawozy czy woda. Ładowacz czołowy jest urządzeniem wielofunkcyjnym z tego względu, że można wymieniać standardowe chwytaki na inne. Można przymocować na przykład czerpak materiałów sypkich, czerpak do kamieni, chwytak do obornika, widły do palet, skrzynie załadunkowe i szufle z krokodylem. Oczywiście zależnie od modelu danego ładowacza czołowego – jego udźwig i funkcjonalność są inne. Można powiedzieć, że owa maszyna jest zakupem niezbędnym, ponieważ przez ogromną funkcjonalność można ją wykorzystać do wielu koniecznych czynności.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku wycinki drzew i prac przy tartaku konieczne będzie zaopatrzenie się w tzw. chwytak do bel drewna (polecamy ten odHydramet). Jest on mocowany do ładowacza czołowego. Wysokiej jakości chwytaki do drewna cechują się dużą wytrzymałością i są zakupem na długie lata, dlatego zawsze warto jest kupować od pewnych dostawców maszyn rolniczych. Chwytak posiada zazwyczaj cztery „bolce”, gdzie dwa z nich są nieruchome, a dwa większe i zakrzywiona posiadają napęd hydrauliczny, dzięki któremu – zgodnie z nazwą – mogą chwytać bele drewna.

W przypadku poważniejszych prac ziemnych przyda się także spychacz. To urządzenie, które służy do odspajania gruntu oraz profilowania podłoża. Warto wiedzieć, że jest to urządzenie zazwyczaj zaopatrzone w gąsienice, dzięki czemu lepiej trzyma się podłoża, niż w przypadku zastosowania kół. Z przodu maszyny znajduje się lemiesz. Trzeba jednak zaznaczyć, że istnieje możliwość zakupienia mniejszego lemiesza, który można przymocować do ładowacza czołowego. Najczęściej spotyka się go w przypadku maszyn odśnieżających ulice zimą.

Trzeba wiedzieć, że na sam początek nie jest wymagane posiadanie nowych maszyn prosto od producenta. Na rynku wtórnym znajduje się wiele urządzeń, które są w pełni sprawne. Warto jednak zawsze postawić na najwyższą jakość, ponieważ dzięki temu można mieć pewność, że dana maszyna posłuży przez długie lata.

Category

1 Comment found

    Pawl

    Marzec 27, 2019 @ 11:13 am

    Faktycznie oferta Hydramet w zakresie asortymentu była najrozsądniejsza – jak do tej pory. Jeżeli jeszcze ktoś się zastanawia to polecam.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *